14 dní jsme na světě :-)

09.03.2016 20:49

Prvních 14 dní života našich štěňátek je za námi! Stále se všichni, včetně naší Elinky učíme, jak se o štěňátka starat a co všechno potřebují. Z malých myšek jsou dnes už krásní malí hrošíci, kteří pomalu začínají otvírat očka a stavět se na nožičky. Kromě péče o štěňátka jsme ale zvládli také několik lidských úkolů, které k tomu všemu patří :-) Například jsme vybrali štěňátkům jména!

Dlouho jsme přemýšleli, jak se tento vrh bude jmenovat, abychom zůstali u italského názvu, jako mají ostatní vrhy od Ivanského jezera. Dostali jsme přidělené písmenko "I" a po dlouhých úvahách jsme vybrali jméno "Interessante", což v italštině znamená "zajímavý". Doufáme tedy, že ze štěňátek vyrostou krásní představitelé svého plemene a všichni budou pro své okolí "zajímaví". A k názvu vrhu jsme také museli vybrat šest jmen na písmeno "J". Nebylo to pro nás vůbec jednoduché a brali jsme to velmi zodpovědně a tak věříme, že i noví majitelé štěňátek budou se jmény spokojeni. Holky se budou jmenovat Jinxy a Jolla a kluci Jouky, Jonex, Jasper a Joker.

Štěňátka se mají čile k světu a mamka Ellis se o ně vzorně stará, ikdyž občas by asi raději ven s míčkem než nakojit tu smečku :-) Ale prckové dobře přibírají na váze a tak mamce odpočinek a procházku pravidelně dopřáváme a ta se za to pokaždé s novou energií vrací ke svým potomkům, aby je zkontrolovala. Také na nás již první štěně mrklo svýma korálkovýma očima, všichni se umí pořádně přihlásit o jídlo, občas nás zvedne ze židle zavrčení či něco jako štěkot :-) Navzájem se štěňátka různě ocucávají, také se již znatelně rychleji pohybují po své bedně a protože už hodně škrábali mamku Ellis na bříšku, ostříhali jsme jim také drápky. Byla to práce pro dva a i tak jsme se u toho dost zapotili, ale my i štěňátka jsme byli stateční a zvládli jsme to :-) A už asi 10. den svého života dostali všichni krásné mrňavé oboječky. Pro představu - mají stejně velké oboječky jako jorkšíři :-))))

 

Jméno

Pohlaví

3.3.

4.3.

5.3.

6.3.

7.3.

8.3.

9.3.

Interessante Jouky
pes
740g
770g
815g
870g
970g
1040g
1140g
Interessante Jolla
fena
740g
825g
895g
970g
1030g
1130g
1230g
Interessante Jinxy
fena
720g
805g
855g
950g
960g
1020g
1080g
Interessante Joker
pes
835g
905g
1005g
1050g
1090g
1100g
1140g
Interessante Jasper
pes
760g
840g
945g
1005g
1080g
1140g
1170g
Interessante Jonex
pes
720g
810g
895g
930g
980g
1115g
1190g
 
 
 
 
 
 
 

Ještě se pokusím napsat pár slov o každém štěňátku zvlášť, jak se chovají a jak je my vidíme, protože mě stále nepřestane udivovat, jak se již nyní projevují jejich povahy...

Jouky - modrý kluk se narodil jako první, je to velký pohodář, moc se mu líbí pochování a rád se nechá lechtat na bříšku. U stříhání drápků něco napovídal, ale prát jsme se s ním nemuseli.

Jolla - tato fenečka se projevila opravdu hlasitě již s prvním nadechnutím a od té doby se ozve jako první když se jí něco nelíbí - když je zima, když se ztratí v pelíšku od ostatních nebo když má hlad. Velmi rázně nám dala také najevo, jak se jí nelíbí stříhání drápků :-) Ale na druhou stranu je mezi prvními u cecíků a vždycky si udělá místo, aby se dobře a pořádně napapala. Poprvé na nás mrkla dnes večer, 9.3.

Jinxy - v pořadí druhá fenečka je zatím ze všech nejdrobnější, asi proto, že u cecíků dá většinou ostatním přednost, a když se nakonec napapá, tak si ještě ráda alespoň chvilku pospí mámě u zadní nohy, než mamka zase na pár hodin zmizí. Drápky si ostříhat celkem nechala a ani moc neprotestovala.

Joker - tenhle kluk je mezi hrošíky od začátku úplně největší, je to takový budulínek, který se hned hlasitě ozve, když se máma jen přiblíží. Pak si velmi rázně udělá cestu k tomu nejlepšímu cecíku a tahá dokud se máma nezvedne a neodejde. Také často ocucává bráškům a sestřičkám různé části těla, prostě má asi pořád hlad :-) Drápky si moc ostříhat nechtěl nechat a jako první na nás mrknul. V úterý večer, 8.3.

Jasper - předposlední kluk se narodil úplně nejmenší a od té doby se to snaží dohnat. Je první u cecíků, nepřestane bumbat dokud se máma nezvedne, ale jinak je to pohodář, který si snad i stříhání drápků užíval :-) Velmi často totiž odpočívá na zádech v krkolomných polohách!

Jonex - poslední kluk je velmi kontaktní, neustále musí ležet někomu ze sourozenců po boku nebo přes záda a jakmile se odkutálí do vzdálenějšího koutu pelíšku, hned to dá hlasitě najevo. Když se probudí a má hlad, tak velmi hlasitě volá mámu. Drápky si asi nebude stříhat moc rád, také nám dal velmi jasně najevo, co si o tom myslí :-)

 

Fotogalerie: 14 dní jsme na světě :-)