NOVINKY

Pár dní jsme nepodávali žádné hlášení z naší bedničky, tak dnes to musíme napravit :-) Štěňátkům už byly 3 týdny a od posledního příspěvku se tolik změnili a naučili se tolika nových věcí.

Máme jména!

10.07.2018

Dny běží, štěňátkům je dnes už 17 dní. Už na nás všichni koukají a začínají prozkoumávat vše kolem sebe. Když se vzbudí, většinou nezačnou ani hned volat mámu, ale šmejdí po bedně, oňuchávají se navzájem a i hračky, které v bedýnce mají. Probíhají takové první štěněcí hry :-) Štěňátka už se také lépe pohybují, ikdyž jejich pohyby jsou pořád...

Hodně jsem se rozepsala včera, protože byla chvilka času, tak dnes jen kratší zpráva :-) Dneska za námi přijela kmotřička štěňátek Markéta a pomohla nám štěňátka vyfotit a také je pomazlit a pochovat :-) Všechna štěňátka už pomalu otvírají očka a začínají koukat na svět. Jak by také ne, když je to dnes již 14 dní, co se narodili....

Dnes je našim štěňátkům už 6 dní a věřte, rostou jako z vody. Každý den je vážíme, abychom se přesvědčili, že přibírají, ale i kdybychom to nedělali, tak víme, že nabírají :-) Je to totiž viditelné pouhým okem! :-)

Dnes jsou to 3 dny, co jsou štěňátka na světě. Maminka Elli se o ně příkladně stará, kromě nutného vyvenčení se od nich téměř nehne. Buď spinkají všichni nebo štěňátka sají a maminka jim masíruje bříška. A tak máme klid a tichoučko, štěňátka téměř nepláčou, jen chvilku, když někdo z nich ztratí na chvilku přístup k cecíku 😊

Včera jsme se dočkali a narodila se nám štěňátka! Máme 6 krásných holčiček a 3 statné kluky. Všichni jsou zdraví a maminka Ellis se o ně příkladně stará.

Už se stalo zvykem, že každé jaro a podzim jedeme na sraz naší flatí rodiny :-)

Dnes nám bylo na sonu potvrzeno, že naše Ellis čeká štěňátka!!! Otcem bude krásný a velmi milý pejsek Newlin Bonny Dux, po domácku Čenda :-) Budou to Elinky již druhá štěňátka, ale tentokráte již pod naší chovatelskou stanicí z Brdských lesů. Narodit by se měla okolo 20.června a k odběru by měla být v polovině srpna.

Sice už se nám narodil jeden vrh štěňátek, ale tenkrát jsme si nebyli jistí, jak to bude do budoucna, tak jsme je odchovali za velké podpory a svolení Jindřišky Klíchové a její ChS od Ivanského jezera. Ale protože na letošní rok plánujeme zase štěňátka, rozhodli jsme se je už odchovat pod vlastní chovatelskou stanicí.