NOVINKY

Hodně jsem se rozepsala včera, protože byla chvilka času, tak dnes jen kratší zpráva :-) Dneska za námi přijela kmotřička štěňátek Markéta a pomohla nám štěňátka vyfotit a také je pomazlit a pochovat :-) Všechna štěňátka už pomalu otvírají očka a začínají koukat na svět. Jak by také ne, když je to dnes již 14 dní, co se narodili....

Dnes je našim štěňátkům už 6 dní a věřte, rostou jako z vody. Každý den je vážíme, abychom se přesvědčili, že přibírají, ale i kdybychom to nedělali, tak víme, že nabírají :-) Je to totiž viditelné pouhým okem! :-)

Dnes jsou to 3 dny, co jsou štěňátka na světě. Maminka Elli se o ně příkladně stará, kromě nutného vyvenčení se od nich téměř nehne. Buď spinkají všichni nebo štěňátka sají a maminka jim masíruje bříška. A tak máme klid a tichoučko, štěňátka téměř nepláčou, jen chvilku, když někdo z nich ztratí na chvilku přístup k cecíku 😊

Včera jsme se dočkali a narodila se nám štěňátka! Máme 6 krásných holčiček a 3 statné kluky. Všichni jsou zdraví a maminka Ellis se o ně příkladně stará.

Už se stalo zvykem, že každé jaro a podzim jedeme na sraz naší flatí rodiny :-)

Dnes nám bylo na sonu potvrzeno, že naše Ellis čeká štěňátka!!! Otcem bude krásný a velmi milý pejsek Newlin Bonny Dux, po domácku Čenda :-) Budou to Elinky již druhá štěňátka, ale tentokráte již pod naší chovatelskou stanicí z Brdských lesů. Narodit by se měla okolo 20.června a k odběru by měla být v polovině srpna.

Sice už se nám narodil jeden vrh štěňátek, ale tenkrát jsme si nebyli jistí, jak to bude do budoucna, tak jsme je odchovali za velké podpory a svolení Jindřišky Klíchové a její ChS od Ivanského jezera. Ale protože na letošní rok plánujeme zase štěňátka, rozhodli jsme se je už odchovat pod vlastní chovatelskou stanicí.

Tak už je to rok, co se narodily ty naše černé kuličky! Ze všech už jsou velcí psi a krásně prospívají a podařilo se nám něco, co určitě ocení každý chovatel - setkali jsme se se všemi najednou i s jejich páníčky! :-D

Přejeme všem čtyřnohým a dvounohým kamarádům a přátelům klidné svátky vánoční a do nového roku 2017 jen pohodu, zdraví a lásku.