O nás

Dovolte mi, abych nás trochu představila.

Jsem stále začínající chovatelka plemene Flat Coated Retriever. Ikdyž už jsme u nás doma odchovali jeden vrh šťěňátek, považuji se stále za totálního začátečníka a jsem ráda, že mám kolem sebe několik přátel, kteří mi jsou vždy nápomocni a poradí. 

Naše Ellis (Dolce Ellis od Ivanského jezera) porodila svoje první šťěňátka 24.2.2016, a protože je do začátku potřeba hodně rad a zkušenností, přijala jsem velmi ráda nabídku báječné Jindřišky Klíchové, která se chovem flatů zabývá již přes 10 let a náš první vrh jsme tedy odchovali pod její chovatelskou stanicí "od Ivanského jezera.

Plemeno FCR jsem začala chovat díky jeho mimořádné povaze, která mě očarovala. Flat je pes, který je lovecky upotřebitelný, pracuje jako záchranář a také jako asistenční, slepecký a canisterapeutický pes. Hodí se na všechny psí sporty Agility, Dogfrisbee, Dogdancing a mnoho dalších sportů, na které si jenvzpomenete. Je to pes chytrý a inteligentní, který dělá vše s radostí. Pro svého pána udělá vše, co mu na očích uvidí.

Zakladatelkou našeho odchovu plemene Flat Coated Retriever je černá fenka Dolce Ellis od Ivanského jezera, kterou jsme oficiálně uchovnili v roce 2014.

Cílem je kvalitní chov po stránce exteriérové, pracovní, povahové i zdravotní. Snažíme se, aby naše fenka i její potomci měly vedle dobrých výstavních výsledků i kvalitní výsledky pracovní. Naše štěňátka budou odcházet ke svým majitelům jen v té nejlepší kondici a s předpokladem výborného zdraví i exteriéru. O štěňata se staráme s velkou láskou a péčí v rodinném prostředí. Samozřejmostí je trvalý kontakt s majitelem a chovatelské poradenství. Doufáme, že štěňátka od nás budou svým majitelům po dlouhá léta těmi nejlepšími kamarády a pomocníky.

Plemeno Flat Coated Retriever jsem si zamilovala a život bez tohoto plemene si už nedovedu představit.


Jsme členy KCHLS.